Informatyk do Twoich usług

INFORMATYK Białystok. Zadzwoń i pozbądź się problemów z komputerem.

Świadczymy usługi naprawy komputerów na terenie woj. podlaskiego. Za serwisy w Białymstoku i okolicach nie pobieramy dodatkowych kosztów dojazdu.

Serwisujemy również inne sprzęty takie jak: drukarki, skanery, monitory.

Usługi:

  • Przeinstalowanie systemu Windows / Linux. Reinstalacja systemu operacyjnego, to lekarstwo na wirusy i wolno działający system. Jeżeli nie pamiętasz już kiedy ostatnio robiono format Twojego komputera może najwyższy czas by przypomnieć sobie jak szybko potrafi działać.

 

  • Naprawa laptopa po zalaniu. Zalany laptop to duży problem, jeżeli wylała się na niego nawet mała ilość płynu może to spowodować trwałe i nieodwracalne jego uszkodzenie, warto go odłączyć od zasilania i wyjąć baterię. Samo wysuszenie nawet kilkudniowe raczej nic nie pomoże. Należy go kompleksowo wyczyścić i wysuszyć wewnątrz – naprawa polega na rozkręceniu laptopa, nie jest przeprowadzana u klienta, im szybciej zostanie przeprowadzona tym większe szanse, że nic się nie spaliło wewnątrz.

 

  • Naprawa laptopa (inne usterki). Laptop ma połamaną obudowę lub uszkodzony zawias, potrafi się sam wyłączyć, obraz znika z matrycy (LCD), lub nie można zainstalować systemu – to oznaki, że coś w laptopie jest uszkodzone. Zdarza się, że przyczyna może być dosyć błaha, a koszt naprawy nie będzie duży. Wartość nowego laptopa (nawet używanego) to zawsze minimum kilkaset złotych, więc warto przynajmniej zdiagnozować usterkę.

 

  • Naprawa komputera PC. Wszelkie naprawy płyty głównej, karty graficznej lub zasilacza. Wymiana lub dołożenie dodatkowego ramu. Czyszczenie komputera. Wymiana napędów optycznych (DVD, CD, BluRay)

 

  • Modernizacja komputera. Wymiana zasilacza, płyty głównej, karty graficznej, pamięci ram, optymalizacja ustawień Biosu (również OC), wymiana lub dołożenie dodatkowych wentylatorów.

 

  • Odwirusowywanie. Usuwanie wirusów z dysku twardego, przenośnej pamięci, pendriva, systemu operacyjnego, karty pamięci, wszelkich dysków zewnętrznych. Jeżeli używałeś pendriva w ksero lub na uczelni i Twoje dane zniknęły nie oznacza to że je utraciłeś. Prawdopodobnie da się je odzyskać. Nie formatuj pamięci. Zadzwoń, a postaramy się je dla Ciebie odzyskać.

 

  • Instalacja urządzeń takich jak: drukarka, skaner. Instalacja nowej drukarki, konfiguracja jej w sieci, podpięcie do więcej niż jednego komputera. Jeżeli masz problemy z drukowaniem lub skanowaniem naprawimy je.

 

  • Konfiguracja sieci w domu lub biurze. Konfiguracja sieci przewodowej i bezprzewodowej (wifi) w dowolnym miejscu. Zabezpieczanie sieci, dodawanie nowych komputerów do Twojej sieci. Konfiguracja połączeń z telefonem (domowy internet w smartfonie – darmowe połączenie telefonu z internetem w domu lub biurze).

 

  • Odzyskiwanie danych. Odzyskiwanie utraconych danych spowodowane wirusami lub uszkodzeniem komputera / laptopa. Nie działa system, a na dysku są Twoje dane – można je odzyskać.

 

  • Optymalizacja komputera. Twój komputer wolno działa, nawet na nowym systemie – czas go zmodernizować. Czasem mała ingerencja przy minimalnych kosztach może znacząco podnieść komfort pracy. Przyspieszymy Twój komputer tak byś znowu chciał go używać.

 

  • Całkowite czyszczenie (kasowanie) nośników / dysków twardych. Samo skasowanie danych przyciskiem delete nie usuwa ich trwale. Te dane można odzyskać. Dopiero „twarde” czyszczenie dysku czy nośnika pamięci zabezpieczy Cię przed podejrzeniem Twoich prywatnych danych przez osoby niepożądane. W sytuacji gdy sprzedajemy laptop, komputer lub nawet utylizujemy stary sprzęt, warto jest się zabezpieczyć i skutecznie skasować wszystkie nasze pliki. Kilkukrotne formatowanie dysku nie wystarczy by dysk był nie do odzyskania. Pliki nadal można odzyskać. Usługa całkowitego kasowania dysku twardego trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin. Do wyczyszczenia nadają się wszystkie dyski HDD, SSD, SAS, Flash, Pendriv’y, karty pamięci, dyski przenośne USB i inne nośniki pamięci. Skuteczne i trwałe usuwanie danych to usługa skierowana do osób prywatnych jak i firm takich jak banki, kancelarie prawne, biura prawne itp.

 

  • Kasowanie pamięci telefonu – smartfona. Całkowite kasowanie pamięci telefonu komórkowego. Usługa kasowania pamięci telefonu skierowana jest głównie do posiadaczy smartfonów korzystających nie tylko z karty pamięci, ale i pamięci wbudowanej. Chcąc sprzedać telefon np: na allegro lub w komisie, kasujemy nasze smsy, kontakty, zdjęcia itp. Samo skasowanie nie uniemożliwia późniejszego odczytania naszych danych. Usługa całkowitego czyszczenia telefonu, zapewnia zabezpieczenie przed podejrzeniem naszych danych w telefonie. Zalecana jest dla wszystkich, którzy sprzedają swój telefon i dbają o swoją prywatność.

 

  • Czyszczenie laptopa. Kompleksowe czyszczenie laptopa – jego wewnętrznego układu chłodzenia. Jeżeli laptop bardzo wolno i głośno działa, a wentylator już po kilku minutach pracy dosłownie wyje, to czas by wyczyścić go wewnątrz. Budowa procesorów (przede wszystkim odczuwalne dla INTEL’a) sprawia, że przegrzewający się procesor zaczyna coraz wolniej działać. Częściowo chroni go to przed uszkodzeniem, ale głównie wpływa na pracę laptopa. Innymi słowy: „im cieplej tym wolniej”. Zastosowanie podstawki chłodzącej niewiele pomoże jeżeli układ chłodzenia jest zapchany. Niezbędna jest tu interwencja serwisu (informatyka) gdyż układ chłodzenia jest w samym środku laptopa i nieraz trzeba kompletnie go rozłożyć by usunąć problem.

 

  • Naprawa monitora LCD. Monitor mruga, nie reaguje na power, gaśnie lub źle wyświetla obraz. Często da się to naprawić. Niektóre usterki niemożliwe do naprawienia lub koszt naprawy przekracza wartość sprzętu, ale zawsze warto sprawdzić.

Jest wiele innych możliwych usterek w komputerach takich jak np: przestawiający się zegar / data w komputerze, bluescreen, piszczenie, „poszedł dym i zgasło”, coś „syczy w środku”, skacze kursor na monitorze lub inne dziwne zachowania. Przyczyna może być różna. Na wszystko jest jednak jakieś lekarstwo. Zadzwoń, a postaramy Ci się pomóc. INFORMATYK BIAŁYSTOK